Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Warsztat online projektu CAROTS: Nowa sieć współpracy dla dostawców usług badawczych

Wzmocnij swój wachlarz usług - zarezerwuj czas!
23 września 2020 | 13:00 - 15:00

Duńscy partnerzy projektu CAROTS - Region Stołeczny Danii oraz Duński Instytut Technologiczny - zapraszają komercyjnych dostawców usług analitycznych do wzięcia udziału w warsztacie online, którego celem jest stworzenie silnej sieci współpracy. Dyskusja dotyczyć będzie powstania europejskiej sieci współpracy dla komercyjnych dostawców usług analitycznych.
Postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: jakie są korzyści z członkostwa w sieci współpracy oraz jak można zyskać na bliższej współpracy i wzajemnej inspiracji?

Zastanowimy się wspólnie, jak możemy połączyć wysiłki, aby w najlepszy sposób zidentyfikować wyzwania, które spotykamy, kiedy świadczymy usługi badawcze. Warsztat będzie nakierowany na burzę mózgów i współtworzenie, w celu identyfikacji wymagań i oczekiwań od przyszłej sieci współpracy.

Prosimy o rejestrację przed 2 września 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy
Wiecej informacji o wydarzeniu.

Informacji o warsztacie udziela Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych.

plakat o warsztatach projektu CAROTS

Informacje o projekcie

Celem projektu CAROTS jest powstanie nowego typu MŚP (CARO – Commercial Analytical Research  Organisations) świadczących usługi w wielu dziedzinach badawczych przy współpracy z infrastrukturami badawczymi na rzecz europejskich przedsiębiorstw. Kilka CARO już w istnieje w Europie, ale w dalszym ciągu widać potencjał rozwoju tego typu firm i usług przez nie świadczonych. Na podstawie przeprowadzonych analiz rynku działających CARO, opracowania modelu biznesowego, ocen finansowania tego typu działalności, utworzenia sieci współpracy, nowo powstałe CARO wzmocnią potencjał  innowacyjny Regionu Morza Bałtyckiego. CARO pomoże przedsiębiorstwom korzystać z wiedzy i potencjału naukowców oraz ośrodków badawczych w Regionie Morza Bałtyckiego. Dzięki współpracy z CARO przedsiębiorstwa otrzymają dostęp do infrastruktur badawczych i ekspertyz naukowych potrzebnych do rozwiązywania ich problemów badawczych w obszarach takich jak np. nowe materiały, nanotechnologie czy nauki przyrodnicze, a tym samym znacznie przyspieszą wdrażanie innowacji.
Projekt uzyskał dofinansowanie z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Partnerem wiodącym jest DESY Niemiecki Synchrotron Elektronowy. Polskim partnerem w projekcie jest Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych z Krakowa.