Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

W tym roku obchodzimy jubileusz 30 lat programów Interreg oraz współpracy obywateli, regionów i państw ponad ich granicami. To doskonała okazja do prezentacji wspólnych osiągnięć partnerów, realizujących projekty z programów Interreg oraz Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS).

W tym miejscu będziemy informować o różnych wydarzeniach związanych z jubileuszem, odbywających się zarówno na polskim, jak i unijnym poziomie.

Hasła przewodnie tegorocznych obchodów to:

  1. Wszyscy mamy sąsiada,
  2. Młodzież,
  3. Zielona i klimatycznie neutralna Europa.

 Grafika z napisem Interreg 30 years

Komisja Europejska wybrała 30 najbardziej interesujących europejskich projektów. Można je obejrzeć na wystawie dostępnej online. Wśród nich znalazły się następujące przedsięwzięcia z udziałem partnerów z Polski:

Na Facebooku, profil Fundusze Europejskie w Polsce, regularnie prezentujemy projekty z udziałem polskich partnerów współfinansowane z programów Interreg i EIS. Zachęcamy do śledzenia!

Polecamy również zapoznanie się z filmem o współpracy ponad granicami oraz publikacją „15 lat programów Interreg w Polsce”, które przygotowaliśmy dla Was z okazji urodzin Interreg.

Więcej informacji na temat Interreg 30 można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej oraz interreg.eu.

Materiały promujące jubileusz znajdziecie na stronie interreg.eu/interreg-30-years-together Znajdują się wśród nich filmy oraz audycje This is Europe poświęcone przykładom współpracy z całej Unii Europejskiej. Materiały są dostępne tylko w języku angielskim.

Pozostałe inicjatywy

Oferta jubileuszowych inicjatyw w zarządzanych przez Polskę programach Interreg oraz EIS, również jest bardzo atrakcyjna. Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami na stronach internetowych programów.

Program Polska-Białoruś-Ukraina

Program Polska-Rosja

Interreg Południowy Bałtyk

Interreg Polska-Słowacja

Interreg Polska-Saksonia